Rewitalizacja skóry po zimie – jakie zabiegi kosmetyczne wybrać?

Rewitalizacja skóry po zimie – jakie sposoby kosmetyczne wybrać?

Warto przeczytać

W sukcesie dużo spośród nas zima jest przeważnie okresem zastoju. Niesprzyjające warunki atmosferyczne nie przyciągają do aktywności fizycznej. Nie wspominając już nawet o stałym spacerze na ciekawym powietrzu… Co daleko, w stopniu zimowym często przywiązujemy mniejszą muszę nie właśnie do pytania o jakość fizyczną, lecz zarówno do stanu naszej skóry. Na szczęście wiosna jest idealnym czasem na ostatnie, aby wrócić do sytuacji i przywrócić cerze zdrowy, promienny wygląd. Jakie zabiegi kosmetyczne sprawdzą się w takich możliwościach?

Z czego zacząć, czyli konsultacja z kosmetologiem

Gra z niedoskonałościami cery, które pojawiły się w stopniu zimowym, może wynosić różny przebieg. Wiele zależy tutaj także od rodzaju problemów skórnych, kiedy i ogólnej kondycji organizmu i innych predyspozycji osoby korzystającej spośród pomocy gabinetu kosmetycznego. W takich okolicznościach warto jeszcze ujawniać się zdroworozsądkowym podejściem. Po pierwsze, nie wszystkie niedoskonałości da się zredukować podczas jednej wizyty w klinice urody. Po drugie, nie zawsze można skorzystać z niewielu odmiennych zabiegów, bowiem ich pracowanie mogłoby sprawić do nadmiernego obciążenia organizmu.

Kiedy w takim razie zaplanować kurację kosmetyczną, która przyjmie na odbudowanie kondycji skóry po sezonie zimowym? Najświetniejszym wyjściem będzie skonsultowanie się z kosmetologiem przeprowadzającym zabiegi rewitalizujące skórę. Jak już znamy, które metody gabinetowe nas interesują, możemy po prostu zapytać, czyli toż doskonały gatunek i czy wolno je spełnić w ramach jednej terapii. Bo sam zakres dostępnych sposobów jest właściwie duży.

Zabiegi złuszczające, oczyszczające i pielęgnacyjne

Niestety byłoby określić nawet jedną kurację kosmetyczną, której w momencie wiosennym, ze powodu na warunki atmosferyczne, nie można bezpiecznie przeprowadzić. Coraz cieplejsza aura za oknem, ale także bez upałów, sprzyja wykonywaniu zdecydowanej większości zabiegów gabinetowych. Jak lecz nie jest różnych przeciwwskazań do danych kuracji, wynikających np. z polskiego stanu zdrowia lub nadmiernej wrażliwości cery, do wyboru jesteśmy mnóstwo skutecznych metod. Do najciekawszych środków w współczesnym etapie dostosowuje się m.in. eksfoliację kwasami, peeling kawitacyjny, fale radiowe, mezoterapię igłową oraz brak parafinowy na dłonie.

Eksfoliacja kwasami – zabieg często nazywany również peelingiem chemicznym. Do jego zrealizowania wykorzystuje się innego rodzaju kwasy, które, w współzależności od gustu i stanu zaawansowania problemów skórnych, mogą mieć mniejsze albo wyższe stężenie. Peeling chemiczny umożliwia nie dopiero na rozwiązanie martwych komórek naskórka oraz wygładzenie i rozjaśnienie cery. Zabieg wykazuje również właściwości pielęgnacyjne i rozwija rewitalizację skóry.

Peeling kawitacyjny – kuracja złuszczająco-oczyszczająca, w której do rozwiązania martwych komórek naskórka oraz zanieczyszczeń wykorzystuje się szpatułki emitującej ultradźwięki. Można ją wykonać chociażby w sukcesie cery naczyniowej i wrażliwej. Ponadto, peeling kawitacyjny zbiera się doskonale jako sposób przygotowujący do dalszych działań kosmetycznych. Nie wyłącznie oczyszcza obszar poddawany kuracji, lecz również poprawia absorbcję składników aktywnych przez skórę.

Fale radiowe – ta technologia zbiera się także w dietach wyszczuplających i kształtujących sylwetkę, kiedy oraz w terapiach, których obowiązkiem jest wszystka poprawa stanu cery. Sposoby tego modelu pozwolą na zmniejszenie widocznych objawów starzenia się skóry, np. zmarszczek, cieni pod oczami czy tzw. chomiczków. Ponadto, zastosowanie fal radiowy ma bezinwazyjny czas i zapewnia długotrwałe rezultaty.

Mezoterapia igłowa – kuracja z obszaru medycyny estetycznej, która polega na prawdziwym wprowadzeniu w postać wybranego preparatu ze punktami odżywczymi lub leczniczymi. Samą spośród jej ostatecznych korzyści jest to możliwość dostosowania procedury zabiegowej do samego problemu. Co ciekawe, mezoterapia igłowa zbiera się również przy redukowaniu zbędnych kilogramów, cellulitu i rozstępów.

Zabieg parafinowy – samą z normy ciała, szczególnie narażonych na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych w stopniu zimowym, są dłonie. To właśnie na nie często oddziałują otaczające nas zanieczyszczenia oraz mroźne powietrze. Jeżeli więc borykamy się z problemem wysuszonej i zmęczonej role w strefach dłoni, skutecznym wyjściem będzie brak parafinowy. Preparaty kosmetyczne, jakie są brane w ciągu wspomnianej kuracji, zapewniają dogłębne odżywienie oraz zrewitalizowanie tego rejonu.

Rewitalizacja skóry po zimie – jakie zabiegi kosmetyczne wybrać?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments