Przepusty Kablowe Wodoszczelne i Gazoszczelne

Przepusty Kablowe Wodoszczelne i Gazoszczelne

Warto przeczytać

Nie da się ukryć tego, że przepusty kablowe wodoszczelne i gazoszczelne stosuje się tam gdzie okablowanie może mieć kontakt z wodą lub gazem, czyli wtedy gdy dosłownie istnieje konieczność przeprowadzenia okablowania przez zbiornik, w którego przypadku występuje woda pod ciśnieniem lub jest tam zbyt wilgotno dla tej nawet najprostszej elektroniki opartej na krzemie.

Zastosowanie

Tego typu przepusty kablowe rzecz jasna nie są wybitnie drogimi, choć droższymi mogą być modele, w których to przypadku można poprowadzić nawet kilkanaście kabli. W domach rodzinnych tego typu rozwiązań się raczej nie spotyka, chyba że w kotłach gazowych zaliczanych do zaskakująco wydajnych, ale juz w obiektach przemysłowych z rozbudowanymi instalacjami takie przepusty są częstym widokiem. Prawda tkwi też i w tym, że w obiekcie przemysłowym ich zastosowanie jest opcją obowiązkową, bo po tym wykonaniu instalacji trafia się rzecz jasna kontrola powiązana z drobiazgowym sprawdzaniem tego, co zostało wykonane. Przepusty kablowe są istotnym podpunktem tego typu kontroli i co równie ważne brak zaledwie kilku oznacza instalację do poprawki i stratę dnia, czy też nawet kilku dni.

Produkcja

Przepusty kablowe tak samo jak i inne detale z tworzyw wykonuje się maszynowo w sporych fabrykach. Mowa tu dokładnie o tym, że rano do fabryki przyjeżdża nawet kilkanaście pojazdów, które transportują wiele sporych worków z granulatami tworzyw, a po kilku godzinach worki te stają się wodoszczelnymi przepustami kablowymi. Nie dziwi też i to Systemowy przepust kablowy, że już kolejnego dnia rano te przepusty znajdują się w sporym markecie z drobiazgami do instalacji elektrycznych lub w tym wyspecjalizowanym sklepie internetowym, a konkretniej w magazynie takowego. Tak rzecz jasna musi być, bo wyprodukowane rzeczy muszą szybko trafić do obiegu. Jednym słowem towar nie dostarczony do klienta, którym to zazwyczaj jest firma to brak zarobku, a to już problem i to znaczny. Produkcja przepustów kablowych jest też powiązaną z kontrolą jakości, a konkretniej ze sprawdzeniem tego jakie ciśnienie wytrzymują i czy zmiany ciśnienia nie wywołują tego przecierania się izolacji kabli w jakiś sposób.

Obiekty przemysłowe

W pewnych obiektach przemysłowych stosowanie odpowiednich przepustów kablowych to rzecz jasna ta typowa taktyka budowy, bo w pewnych obiektach instalacje elektryczne, gazowe i elektryczne w dość wielu punktach spotykają się ze sobą, bo niestety muszą. Problem tkwi też i w tym, że te wszystkie przepusty kablowe w ich przypadku muszą spełnia wiele norm, jeśli chodzi o wodoszczelność, rodzaj tworzywa, z którego to zostały wykonane. Grubość tych przepustów też ma znaczenie. Dodatkowo te drobiazgi dostają różne atesty i dzieje się to po ich wykonaniu, bo potem są testowane, a oznacza to nawet ich kontrolowane niszczenie za pomocą ciśnienia wody, tylko po to by przekonać się czy spełniają te dość wygórowane normy powiązane z produkcją. Jednym słowem do pewnych obiektów przemysłowych nie mogą trafic te zbyt słabe przepusty kablowe i nawet regulują to odpowiednie przepisy.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments