Liposukcja laserowa – czym się różni od klasycznego odsysania tłuszczu?

Liposukcja laserowa – czym się różni od klasycznego odsysania tłuszczu?

Promocja i Reklama

Większości osób liposukcja kojarzy się z bardzo inwazyjnym i niebezpiecznym zabiegiem. Dzieje się tak dlatego, że pierwotnie odsysanie tłuszczu było procedurą niosącą ze sobą duże ryzyko różnego rodzaju powikłań. Obecnie istnieją alternatywy, które są równie skuteczne, a dużo mniej inwazyjne. Takim zabiegiem jest na przykład liposukcja laserowa, która również polega na odsysaniu tkanki tłuszczowej, ale dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii odbywa się to w sposób dużo bezpieczniejszy.

Liposukcja laserowa a klasyczna

Klasyczna liposukcja SAL (Suction Assisted Liposuction) to zabieg usuwania tkanki tłuszczowej spod skóry za pomocą specjalnej, metalowej kaniuli, która podłączona jest do aparatu wytwarzającego ujemne ciśnienie. Zabieg odbywa się w znieczuleniu ogólnym (narkoza). Kaniula wprowadzana jest do ciała przez niewielkie nacięcia w skórze. Zabieg wymaga długiej rekonwalescencji (konieczność wzięcia urlopu w pracy), a także wiąże się z dolegliwościami bólowymi. Po klasycznej liposukcji istnieje duże ryzyko powstawania nierówności na ciele w miejscu zabiegu.

Liposukcja laserowa to metoda odsysania tłuszczu, która została opracowana w ten sposób, żeby eliminować niedoskonałości klasycznej liposukcji. Przede wszystkim zabieg ten nie musi być wykonywany pod narkozą. Najczęściej stosuje się znieczulenie miejscowe. Dzięki zastosowaniu lasera miejsce pozabiegowe goi się bardzo szybko, a skóra pozostaje idealnie gładka. Mała inwazyjność zabiegu pozwala nawet na liposukcję laserową podbródka lub innych, delikatnych obszarów ciała.

Oba zabiegi umożliwiają usunięcie znacznej ilości tłuszczu. Przewagą liposukcji laserowej jest to, że odessaną tkankę tłuszczową można wykorzystać ponownie, podczas zabiegu lipotransferu. Najnowsza technologia pozwala więc na osiągnięcie dwóch, często współistniejących celów: wyszczuplenie ciała oraz wypełnienie i podniesienie wybranych obszarów, np. biustu czy pośladków.

Na czym polega odsysanie tłuszczu z pomocą lasera?

Liposukcja laserowa LipoLife 3G rozpoczyna się od delikatnego nacięcia skóry i wprowadzenia znieczulenia miejscowego. Po upływie około 20 minut w te same nacięcia wprowadzana jest sonda z laserem diodowym, który rozbija tkankę tłuszczową do stanu półpłynnego, dzięki czemu możliwe jest jej łatwe i nieinwazyjne usunięcie, bez naruszania nerwów czy naczyń krwionośnych. Laserowe usuwanie tłuszczu odbywa się przy pomocy dwóch zintegrowanych pomp ssących. Zabieg nie wymaga hospitalizacji, a rekonwalescencja jest krótka i mało kłopotliwa. Największą niedogodnością jest noszenie ubranka uciskowego przez około miesiąc. Jest to konieczne, aby prawidłowo wymodelować ciało po liposukcji.

Około 95% komórek tłuszczowych pozyskanych podczas zabiegu LipoLife 3G zachowuje swoją żywotność, więc mogą one zostać zastosowane do lipotransferu. Za pomocą tkanki tłuszczowej można wypełnić zmarszczki, powiększyć usta czy wymodelować biust lub pośladki.

Liposukcja laserowa – efekty

Rezultaty, na które można liczyć po liposukcji laserowej to wyraźne wysmuklenie ciała i utrata centymetrów w obwodach. Dodatkowym efektem laseroterapii jest ujędrnienie i poprawa sprężystości skóry, dzięki czemu wyszczuplany obszar pozostaje idealnie gładki. A jeśli zdecydujemy się połączyć zabieg LipoLife 3G z lipotransferem, efektów będzie jeszcze więcej, np. jednoczesna laserowa liposukcja brzucha i odmłodzenie twarzy.

Należy pamiętać, że liposukcja laserowa nie powinna zastępować zdrowej diety i aktywności fizycznej. Zabieg ten nie jest polecany osobom ze znaczną nadwagą i otyłością.

Jeżeli masz więcej pytań na temat nowoczesnych metod liposukcji, zapytaj o nie ekspertów z Kliniki Miracki w Warszawie.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments