{Jak|W jaki sposób} {budować|zbudować} historię kredytową?

Jak zbudować historię kredytową?

Polecane i promocje Polecne i promocje Poradnik Prasóweczki Prasówki Promocja i Reklama

Historia kredytowa to niezwykle istotna sprawa, która w awaryjnych sytuacjach może nam w znacznym stopniu ułatwić życie. W jaki sposób zbudować dobrą historię kredytową? O jakich sprawach należy pamiętać?

Zacznijmy od wyjaśnienia, na czym polega historia kredytowa. Pod tym pojęciem kryje się nasza historia związana z braniem kredytów oraz zaciąganiem różnych zobowiązań finansowych. Wszystko to łącznie pisze naszą historię finansową w BIK, a z czasem staje się główną informacją do oceniania naszej wiarygodności podczas zaciągania kolejnych kredytów. Jeżeli zamierzamy składać w przyszłości wniosek o kredyt, musimy zadbać o to, aby nasza historia kredytowa była możliwie jak najlepsza. To ona stanie się potwierdzeniem naszej wiarygodności. W jaki sposób dbać o taką historię?

Pozytywna historia kredytowa to historia, w której znajdzie się kilka uregulowanych już kredytów oraz garść informacji na temat zakupów ratalnych uregulowanych w wyznaczonym terminie. W sytuacji osób, które mają taką przeszłość finansową, szansa na uzyskanie kredytu w banku znacznie się zwiększa. W trudniejszej sytuacji są te osoby, które mają czystą historię w BIK. W ich sytuacji głównym problemem staje się brak informacji, dzięki którym bank może dokonać oceny wiarygodności potencjalnego kredytobiorcy. W najtrudniejszej sytuacji są te osoby, które brały już kiedyś pożyczki, jednak z różnych względów nie dawały rady ze spłatą na czas.

Takie osoby są dla banków mało wiarygodne, przez co praktycznie tracą szansę na udzielenie kolejnego kredytu.
zobacz porady prawne

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o