{Jak|W jaki sposób} {budować|zbudować} historię kredytową?

Jak zbudować historię kredytową?

Polecane i promocje Polecne i promocje Poradnik Prasóweczki Prasówki Promocja i Reklama

Historia kredytowa to niezwykle istotna sprawa, która w awaryjnych sytuacjach może nam w znacznym stopniu ułatwić życie. W jaki sposób zbudować dobrą historię kredytową? O jakich sprawach należy pamiętać?

Zacznijmy od wyjaśnienia, na czym polega historia kredytowa. Pod tym pojęciem kryje się nasza historia związana z braniem kredytów oraz zaciąganiem różnych zobowiązań finansowych. Wszystko to łącznie pisze naszą historię finansową w BIK, a z czasem staje się główną informacją do oceniania naszej wiarygodności podczas zaciągania kolejnych kredytów. Jeżeli zamierzamy składać w przyszłości wniosek o kredyt, musimy zadbać o to, aby nasza historia kredytowa była możliwie jak najlepsza. To ona stanie się potwierdzeniem naszej wiarygodności. W jaki sposób dbać o taką historię?

Pozytywna historia kredytowa to historia, w której znajdzie się kilka uregulowanych już kredytów oraz garść informacji na temat zakupów ratalnych uregulowanych w wyznaczonym terminie. W sytuacji osób, które mają taką przeszłość finansową, szansa na uzyskanie kredytu w banku znacznie się zwiększa. W trudniejszej sytuacji są te osoby, które mają czystą historię w BIK. W ich sytuacji głównym problemem staje się brak informacji, dzięki którym bank może dokonać oceny wiarygodności potencjalnego kredytobiorcy. W najtrudniejszej sytuacji są te osoby, które brały już kiedyś pożyczki, jednak z różnych względów nie dawały rady ze spłatą na czas.

Takie osoby są dla banków mało wiarygodne, przez co praktycznie tracą szansę na udzielenie kolejnego kredytu.
zobacz porady prawne

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments