Akwarium dla bojownika – jak dobrze je zaaranżować?

Akwarium dla bojownika – jak daleko je przygotować?

Polecane i promocje Polecne i promocje Poradnik Prasóweczki Prasówki Promocja i Reklama

Akwarium dla bojownika – jak prawidłowo je przygotować? Bojowniki, ze względu na własne drogie ubarwienie, dość często brane są do uprawy w swoich zbiornikach. Oczywiście jak nowe zwierzęta, które znajdujemy na indywidualnych pupili, no i rybki potrzebują określonych powodów do życia dobrej sytuacji i zdrowia.

Szczególnie znaczącym jest, aby zapewnić im jak najlepsze powody do wzrostu – dzięki obecnemu będziemy potrafili napawać się widokiem pięknych rybek. Co konieczne jest przy hodowli bojowników?

Akwarium

Jeżeli musimy zapewnić naszym zwierzętom optymalne powody do wzrostu, powinniśmy odstawić w daleki kąt malutkie akwaria i kule. Dla rybek są to grona bardzo niebezpieczne – wymagają one przestrzeni do pływania oraz stymulującego otoczenia. W sferach rybki często ulegają dezorientacji i zachodzą w spokój bądź przejawiają zachowania agresywne.

Aby zapewnić rybkom odpowiednią przestrzeń, powinniśmy dla samego człowieka przeznaczyć co kilka 5 – 6 litrów wody. Przy parce przestrzeń ostatnia zwiększa się do 10 – 15 litrów. Jeśli liczba pracowników stanowi silniejsza, akwarium powinno stanowić co kilka 30 litrów wody. Szukasz akwarium dla bojownika? Zachęcamy do odwiedzenia sklepu z akwariami – akwarystyczny24.pl.

Temperatura w zbiorniku

Bojowniki lubią ciepło, dlatego w zbiorniku powinniśmy utrzymywać temperaturę w skalach od 27 – 32 stopni Celsjusza. W zbiorniku należy zainstalować grzałkę oraz termostat, tak aby możliwe było pewne kontrolowanie temperatury.

Pokrywa obowiązkowa

Rybki też są stworzeniami, należącymi do unie ryb labiryntowych, oraz więc znaczy, że pobierają część potrzebnego im tlenu bezpośrednio z atmosfery. Możemy zauważyć, jak wynurzają się ponad powierzchnię wody. Dlatego, nasz zbiornik musi być dobrze zabezpieczony pokrywą, aby rybki nie wyskoczyły z akwarium. Jest toż więcej kolejną zaletę – chroni ryby przed za długim skokiem temperatur, utrzymując warstwy powietrza nad wodą w ciągłej temperaturze. Dzięki temu, bojowniki nie zaziębią się.

Dekoracja dna

Tutaj warto postawić na chwila roślin, które będą kierowały schronienie rybkom. Zdecydujmy się na żwirek czy kolejne elementy podłoża, jak skały w niższym kolorze. Da nam toż pozytywne powody do analizie tych ciekawych rybek. Dno akwarium nie powinno stanowić za przeładowane, gdyż zbiornik wymaga regularnego czyszczenia (na model z glonów). Należy również wymieniać 1/3 wody przynajmniej raz w tygodniu, dla zachowania jej całej kondycji.

Akwarium dla bojownika – jak dobrze je zaaranżować?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments